Aktualności
Konsekwencje nadmiernej emisji tlenków azotu dla zdrowia są olbrzymie - alarmują naukowcy. Długookresowa ekspozycja na NOx jest łączona z takimi problemami, jak udary, choroby serca i płuc oraz rak płuc.
Po wymuszonych przez sieć połączeniach szpitali pacjenci mogą stracić dostęp do leczenia, a pracownicy – zatrudnienie.
17.05.2017
3
Według Ministerstwa Zdrowia... żadnym, bo właśnie zapowiedziało zamiar zniesienia obowiązku dostosowywania do wymagań określonych w rozporządzeniu z 26 czerwca 2012 r. (sic!)
Jesienią w trzech miejscach Krakowa staną tablice, na których wyświetlane będą aktualne informacje o zanieczyszczeniu powietrza. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu właśnie rozstrzygnął przetarg na ich wykonawcę.
Mikroskopijne cząstki zanieczyszczeń są w stanie przedostać się z płuc do krwi i tkanek, co może sprzyjać chorobom serca i udarowi mózgu – informuje czasopismo naukowe "ACS Nano".
27.04.2017
Wdychanie zanieczyszczonego powietrza bezpośrednio wpływa na przewlekłe stany zapalne zatok - wykazały badania naukowców. Ich wnioski publikuje "American Journal of Respiratory Cell and Molecular Biology".
19.04.2017
W Krakowie od początku roku do końca marca były już 53 dni z przekroczeniami dopuszczalnych, dobowych norm zanieczyszczenia powietrza pyłem zawieszonym PM10. Władze miasta 18 razy wprowadzały w tym okresie darmową komunikację miejską.
Prywatne ubezpieczenia zdrowotne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dane Polskiej Izby Ubezpieczeń wskazują, że po III kwartale 2016 roku prywatne ubezpieczenia zdrowotne miało około 1,76 mln Polaków. Liczba ta wzrosła rok do roku o blisko 30 proc.
03.04.2017