Aktualności
Mikroskopijne cząstki zanieczyszczeń są w stanie przedostać się z płuc do krwi i tkanek, co może sprzyjać chorobom serca i udarowi mózgu – informuje czasopismo naukowe "ACS Nano".
27.04.2017
Wdychanie zanieczyszczonego powietrza bezpośrednio wpływa na przewlekłe stany zapalne zatok - wykazały badania naukowców. Ich wnioski publikuje "American Journal of Respiratory Cell and Molecular Biology".
19.04.2017
W Krakowie od początku roku do końca marca były już 53 dni z przekroczeniami dopuszczalnych, dobowych norm zanieczyszczenia powietrza pyłem zawieszonym PM10. Władze miasta 18 razy wprowadzały w tym okresie darmową komunikację miejską.
Prywatne ubezpieczenia zdrowotne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dane Polskiej Izby Ubezpieczeń wskazują, że po III kwartale 2016 roku prywatne ubezpieczenia zdrowotne miało około 1,76 mln Polaków. Liczba ta wzrosła rok do roku o blisko 30 proc.
03.04.2017
Godziny poranne to najgorsza pora na spacer z niemowlakiem – ustalili brytyjscy naukowcy po zbadaniu poziomu zanieczyszczeń powietrza w dziecięcych wózkach. Dla rodziców mają jedną radę: zasłaniajcie wózki.
16.03.2017
Gminy twierdzą, że obecny system pomiaru jakości powietrza w Polsce fałszuje wyniki i jest dla nich krzywdzący. Domagają się również kar dla osób, które używają własnych mierników, a następnie straszą ludzi.
15.03.2017
1
Według WHO, aż ponad 90 proc. populacji świata narażona jest na zanieczyszczenia przekraczające dopuszczalne normy. Tymczasem, jak donoszą naukowcy, przed tzw. pyłem zawieszonym mogą częściowo chronić witaminy z grupy B.
W godzinach porannych (kiedy rodzice zwykle odprowadzają starsze dzieci do szkoły, zabierając ze sobą w wózkach ich młodsze rodzeństwo) ryzyko ekspozycji najmłodszych na zanieczyszczone powietrze jest dwukrotnie wyższe niż po południu. Najgorsze miejsca to przystanki autobusowe i przejścia dla pieszych na skrzyżowaniach dróg.
14.03.2017