Aktualności
W miejscach o wysokim zanieczyszczeniu powietrza drzewa zmniejszają liczbę hospitalizacji z powodu astmy. To ważna informacja dla urbanistów – twierdzą naukowcy.
20.11.2017
Choć POChP to jedna z najczęstszych przyczyn śmierci pacjentów na całym świecie, tylko kilka proc. Polaków wie, co ten skrót oznacza - mówili eksperci na spotkaniu w przededniu Światowego Dnia POChP.
15.11.2017
1
Duńscy naukowcy z Copenhagen Studies on Astma in Childhood Research Center (COPSAC) wykazali, że obecność kota domowego w domu gdzie jest noworodek, sprawia, że u dziecka nie aktywuje się gen odpowiedzialny za występowanie astmy.
15.11.2017
Ok. 300 mln zł na likwidację pieców węglowych we wrocławskich mieszkaniach oraz zniżki dla osób, które zdecydują się na przyłączenie mieszkania do sieci ciepłowniczej - to niektóre z założeń programu walki ze smogiem, zaplanowanego na najbliższe lata przez wrocławski magistrat.
20.10.2017
Polski innowacyjny lek na astmę i inne choroby płuc wchodzi w fazę badań klinicznych – poinformowali eksperci na konferencji prasowej w poniedziałek w Warszawie. Jeszcze w tym tygodniu otrzyma go pierwszy pacjent – zaznaczyli.
Rzadkim, ale groźnym powikłaniem zabiegu odsysania tłuszczu może być tłuszczowy zator płucny – informuje „British Medical Journal” (BMJ).
29.09.2017
Wiceszefowa resortu rozwoju Jadwiga Emilewicz powiedziała w poniedziałek podczas konferencji poświęconej walce ze smogiem, że na leczenie chorób nim spowodowanych wydajemy rocznie 60 mln zł.
Regularne używanie chemicznych środków służących do dezynfekcji zwiększa ryzyko zachorowania na przelękłą obturacyjną chorobę płuc (POChP) - uważają naukowcy z Uniwersytetu Harvarda i Francuskiego Narodowego Instytutu Zdrowia.
15.09.2017